April 2015

30.4.2015.

Rejting lista FIDE za maj nije donijela velike promjene u poretku najboljih crnogorskih igrača. Na čelu liste je i dalje član ŠK Budućnost Nikola Đukić sa rejtingom 2538. Magnus Karlsen neprikosnoven na svjetskoj listi sa 2876. Najbolja šahistkinja Hou Jifan sa 2686.

26.4.2015.

ŠK Elektroprivreda pobjednik je Kupa Crne Gore za 2015. Nikšićani su u finalu savladali tivatsku Mimozu sa 2,5:1,5 i tako odbranili trofej osvojen prošle godine. Budućnost poražena od Crnogorca u meču za treće mjesto.

25.4.2015.

ŠK Budućnost nije uspio da se plasira u finale Kupa Crne Gore, pošto je u današnjem polufinalu poražen od Mimoze sa 2,5:1,5. Pobjednika je odlučila partija na četvrtoj tabli, gdje je FM Srećko Đukanović poražen od Veljka Draganića, dok su preostale tri partije završene remijem. U drugom polufinalu Elektroprivreda pobijedila Crnogorac sa 3:1.

25.4.2015.

IM Vladimir Vujošević trijumfovao je na XV Brzopoteznom turniru ŠK Budućnost u 2015, odigranom 25. aprila. Učestvovalo je 9 igrača, a pobjednik je osvojio 7 poena iz 8 partija.

19.4.2015.

Šahovski klub Budućnost se plasirao u polufinale Kupa Crne Gore pobijedivši ŠK Nikšić sa 3:1. Ostali polufinalisti Crnogorac, Elektroprivreda i Mimoza.

18.4.2015.

Subotički velemajstor Nikola Sedlak pobjednik je 5. Memorijala Branko Vukmanović, koji je danas odigran u Tivtu. Dugogodišnji član tivatske Mimoze je sakupio 7 poena iz 9 kola, koliko je imao i drugoplasirani VM Danilo Milanović. Iza dvojice prvoplasiranih ostala je grupa od 6 igrača sa 6,5 poena, u kojoj su bili i članovi ŠK Budućnost VM Nikola Đukić na 4. i IM Blažo Kalezić na 8. mjestu. Član ŠK Omladinac-Budućnost Andrej Šuković najuspješniji omladinac.

11.4.2015.

Željko Rovčanin je pobjednik XIV brzopoteznog turnira ŠK Budućnost u 2015, održanog 11. aprila. Učestvovalo je 10 igrača, a Rovčanin je osvojio 8,5 poena iz 9 kola.

5.4.2015.

Odigrano je II kolo Kupa Crne Gore. Budućnost je savladala Zoru rezultatom 3,5:0,5. Omladinac poražen 3:1 od Nikšića.

4.4.2015.

Odigran je XIII Brzopotezni turnir ŠK Budućnost. Glavno obilježje ovog turnira je izvanredan uspjeh jedanaestogodišnjeg pionira Marka Vučkovića. Naime, on je u veoma jakoj konkurenciji osvojio treće mjesto, što nagovještava da se radi o izuzetno velikom talentu koji bi, nadamo se, u dogledno vrijeme trebalo da igra veliku ulogu kako u crnogorskom omladinskom šahu tako i na ekipnim nastupima šahovskog kluba Budućnost.

3.4.2015.

Član ŠK Budućnost velemajstor Ivan Ivanišević uspio je da opravda ulogu prvog favorita po rejtingu na Openu Karpoš 2015, igranom u Skoplju od 27. marta do 3. aprila. VM Ivanišević je u ključnoj partiji 8. kola savladao kolegu po tituli Zdenka Kožula, pa mu je remi sa Tkačievom u poslednjem kolu bio dovoljan da prvi prođe kroz cilj sa izvanrednih 7,5 poena iz 9 partija. VM Nikola Đukić sa 6,5 poena najuspješniji predstavnik Crne Gore. Tijana Blagojević 2. među šahistkinjama.