10 Avgust, 2023 - 19:43

Rapid turnir za mlade

Dan po završetku Omladinskog prvenstva Crne Gore, u multimedijalnoj sali Univerzitetskog sportskog centra u Podgorici, odigran je Rapid turnir za mlade. Turnir je bio kvalifikacionog karaktera, jer su osvajači medalja u svim starosnim kategorijama stekli pravo na popust za smještaj na Evropskom prvenstvu za mlade u ubrzanom i brzopoteznom šahu, koje će biti održano krajem septembra u Sloveniji.

Mladi talenti iz škole šaha ŠK Budućnost CEDIS su, po običaju, bili veoma uspješni, osvojivši ukupno devet medalja, od čega četiri zlatne, tri srebrne i dvije bronzane. Prvo mjesto u svom uzrastu osvojili su Toman Perić (dječaci do 12 godina), Marija Mia Maraš (djevojčice do 14), Milena Mosurović (djevojčice do 16) i Mateja Popović (djevojčice do 18). Drugi su bili David Pavlović (dječaci do 10 godina), Đorđe Žižić (dječaci do 14) i Katarina Đukić (djevojčice do 16), dok su treće mjesto zauzeli Dino Grbović (dječaci do 18 godina) i Iva Svrkota (djevojčice do 18).

Tabele po grupama, svi rezultati i statistika mogu se naći na sledećim linkovima: U12, U14, U18.

Foto galerija: Rapid turnir za mlade