6 Maj, 2017 - 22:14

Prvenstvo Crne Gore za mlade 2017

Prvenstvo Crne Gore za mlade za 2017. godinu održano je u Podgorici od 28. aprila do 2. maja. Prvenstvo se igralo u šest starosnih kategorija, do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 godina, a učestvovalo je ukupno 107 mladih šahista iz svih krajeva Crne Gore.

Članovi ŠK Omladinac-Budućnost su imali veoma uspješan nastup na Prvenstvu, osvojivši 10 medalja, od čega 3 zlatne, 5 srebrnih i 2 bronzane. Prvaci su postali Ilija Milović u grupi dječaka do 8 godina, Marko Vučković u grupi dječaka do 14 i Tara Ivanović u grupi djevojčica do 12 godina. Druga mjesta su zauzeli Miloš Svrkota kod dječaka do 12 godina, Dario Alivodić kod dječaka do 16, Iva Vučković kod djevojčica do 10, Mateja Popović kod djevojčica do 12 i Tijana Rakić kod djevojčica do 16 godina. Bronzu su osvojili Aleksa Božović u kategoriji dječaka do 8 godina i Ksenija Kankaraš u kategoriji djevojčica do 12 godina. Zanimljivo je da su kod dječaka do 8 godina i kod djevojčica do 12 naši predstavnici osvojili sve tri medalje.

Odlični rezultati mladih nada Budućnosti, zahvaljujući kojima je Omladinac i ove godine najuspješniji klub na Prvenstvu po broju osvojenih medalja. Nadamo se da će ovi uspjesi biti dodatni podstrek našim mladim šahistima da nastave sa još ozbiljnijim radom na svom usavršavanju i da nas u budućnosti obraduju sa još većim dostignućima.

Konačne tabele svih grupa, rezultati i statistika mogu se naći na sledećim linkovima: G08, G10, G12, G14, G16, G18, B08, B10, B12, B14, B16, B18.