18 Maj, 2016 - 13:49

Prvenstvo Crne Gore za mlade 2016

Mladi šahisti Budućnosti su bili izuzetno uspješni na Prvenstvu Crne Gore za mlade za 2016, igranom na Cetinju od 29. aprila do 3. maja. Naši predstavnici su osvojili čak 12 medalja, od čega 4 zlatne, 6 srebrnih i 2 bronzane.

Prva mjesta su osvojili Marko Vučković u grupi dječaka do 14 godina, Lazar Lukić u grupi dječaka do 18, Nastasija Roganović u grupi djevojčica do 8 i Mateja Popović u grupi djevojčica do 12. Srebrni su bili Dario Alivodić kod dječaka do 14 godina, Andrej Šuković kod dječaka do 18, Anđela Vuković kod djevojčica do 8, Iva Vučković posle doigravanja kod djevojčica do 10, Tara Ivanović kod djevojčica do 12 i Tijana Rakić kod djevojčica do 16. Bronza je pripala Iliji Miloviću u kategoriji dječaka do 8 godina i Darku Šukoviću u kategoriji dječaka do 14, gdje su sve tri medalje osvojili naši mladi šahisti.

Ovo je još jedan u nizu odličnih rezultata nada Budućnosti, koje konstantno dokazuju svoj potencijal i kvalitet rada u klupskoj školi šaha.

Rezultati, tabele i statistika svih grupa mogu se naći na sledećim linkovima: G08, G10, G12, G14, G16, G18, B08, B10, B12, B14, B16, B18.