22 Maj, 2017 - 23:46

Otvoreno prvenstvo Nikšića u ubrzanom šahu

Otvoreno prvenstvo Nikšića u ubrzanom šahu, održano 22. maja, proteklo je u dominaciji VM Dragiše Blagojevića, koji je osvojio prvo mjesto sa 8,5 poena iz 9 partija. Drugo mjesto sa pola poena manje je osvojio član ŠK Budućnost VM Nikola Đukić, koji je jedini uspijevao da drži korak sa pobjednikom turnira, ali je trijumf Blagojevića u međusobnom susretu odlučio prvo mjesto. Treći je bio takođe član našeg kluba IM Blažo Kalezić sa 6,5 poena, isto kao i četvrtoplasirani IM Marko Krivokapić. Peto mjesto je zauzeo Jovan Milović, šesto Veljko Draganić, sedmo Miloš Pečurica, osmo FM Srđa Dragašević, deveto FM Sulejman Suljović, a spisak nagrađenih igrača zatvorio je još jedan član Budućnosti FM Sreten Đukanović na desetom mjestu, svi sa osvojenih 6 poena.

Na turniru je učestvovalo 72 igrača, među kojima 3 velemajstora i 4 internacionalna majstora, a ukupan nagradni fond iznosio je 500€.

Konačna tabela, svi rezulatati i statistika mogu se naći na ovom linku.