19 Februar, 2024 - 10:25

Novi uspjesi mladih nada Budućnosti

Prvenstva Crne Gore za mlade u ubrzanom i brzopoteznom šahu igrana su 17. i 18. februara u Kotoru. Polaznici škole šaha ŠK Budućnost CEDIS nastavili su seriju dobrih rezultata, osvojivši na ova dva takmičenja ukupno 15 medalja, od čega 6 zlatnih, 6 srebrnih i 3 bronzane.

U ubrzanom šahu zlato su osvojili Miloš Kršikapa (dječaci do 18 godina), Katarina Đukić (djevojčice do 16 godina, prvo mjesto u konkurenciji dječaka i djevojčica), Đorđe Žižić (dječaci do 14 godina) i Toman Perić (dječaci do 12 godina). Srebrni su bili Milena Mosurović (djevojčice do 18 godina), Andrija Koprivica (dječaci do 16 godina) i Nastasija Roganović (djevojčice do 16 godina), dok se bronzom okitila Marija Mia Maraš (djevojčice do 16 godina).

Prva mjesta u blicu zauzeli su Đorđe Žižić (dječaci do 14 godina) i David Pavlović (dječaci do 10 godina, 9 poena iz 9 partija). Srebro su osvojili Miloš Kršikapa (dječaci do 18 godina), Katarina Đukić (djevojčice do 16 godina) i Toman Perić (dječaci do 12 godina), a bronza je pripala Mileni Mosurović (djevojčice do 18 godina) i Mariji Miji Maraš (djevojčice do 16 godina).

Svaka čast, drugari, samo tako nastavite!