13 Decembar, 2023 - 12:08

Nikola Đukić zablistao u Skoplju

Član ŠK Budućnost CEDIS Nikola Đukić ostvario je veliki uspjeh osvajanjem drugog mjesta na međunarodnom otvorenom turniru, igranom u Skoplju od 6. do 12. decembra.

Skoplje Open 2023, ujedno i otvoreno prvenstvo Balkana, u okviru kojeg su igrani A i B turnir, okupio je ukupno gotovo 300 šahista. Na A turniru je učestvovalo 125 igrača iz 20 zemalja, među kojima i 12 velemajstora, 16 internacionalnih majstora i 8 majstora FIDE. Prvo mjesto je osvojio ruski velemajstor koji sada nastupa pod zastavom Norveške Jevgenij Romanov sa 7,5 osvojenih poena iz 9 kola, dok je Đukić bio drugi sa pola poena manje. Našem prvotimcu je za ovaj rezultat pripala i laskava titula prvaka Balkana, kao najbolje plasiranom igraču iz balkanskih šahovskih federacija. Titulu prvakinje Balkana osvojila je ženski velemajstor iz Bugarske Viktorija Radeva sa 5,5 poena.

Na ovom impozantnom šahovskom događaju učestvovalo je 13 šahista iz Crne Gore. Među osvajače nagrada uspio je da uđe i Vuk Miletić, koji je osvojio treće mjesto za igrače sa rejtingom do 2200 sa 5,5 poena. Na A turniru su nastupili i članovi Budućnosti Andrej Šuković i Mateja Popović, kao i član ŠK Omladinac-Budućnost Milan Radonjić. Andrej je do samog kraja bio u šansi za visok plasman, ali ga je poraz u poslednjem kolu protiv ukrajinskog velemajstora Bernadskog ostavio van grupe nagrađenih igrača. Turnir je završio na 27. mjestu sa 5,5 poena. Milan je bio 92. sa 4 osvojena poena, dok je Mateja bila 99. sa 3,5.

Konačne tabele, rezultati, statistika: A turnir, B turnir