7 Decembar, 2015 - 10:25

11. Memorijal Ljubodrag Ljubo Đurović

IM Blažo Kalezić nastavlja da teroriše protivnike na turnirima po ubrzanom i brzopoteznom tempu. Član ŠK Budućnost je to radio tokom čitave godine, a sada je osvojio dva jaka turnira u roku od nedelju dana. Posle Memorijala dr Momčilo Momo Sarić, IM Kalezić je prvi prošao kroz cilj i na 11. Memorijalu Ljubodrag Ljubo Đurović, koji je odigran u Danilovgradu 6. decembra. Prvotimac našeg kluba je krenuo silovito, sa 6 pobjeda iz prvih 6 kola, a zatim sa 3 remija došao do 7,5 poena, što je bilo dovoljno da ostane usamljen na prvom mjestu. Na diobi od 2. do 4. mjesta se našla grupa igrača sa 7 osvojenih poena. Po dodatnim kriterijumima 2. mjesto je pripalo još jednom članu našeg kluba VM Nikoli Đukiću, 3. je VM Dragiša Blagojević, a 4. FM Dragan Popadić. Dugogodišnji selektor reprezentacije Crne Gore svakako može biti veoma zadovoljan ovim odličnim rezultatom. Aktuelni selektor VM Milan Draško je osvojio 5. mjesto sa 6,5 poena, koliko su imali i dvojica članova Budućnosti na 6. i 7. mjestu, FM Sreten Đukanović i FM Radojica Dabetić, kao i 8. FM Srđan Benderać, poslednji igrač na spisku osvajača redovnih nagrada. Organizatori su obezbijedili i tri specijalne nagrade, pa je tako najuspješniji omladinac Aleksandar Tomić sa 6 poena, najuspješnija šahistkinja ŽIM Aleksandra Milović sa 5, a najuspješniji član ŠK Danilovgrad Andrija Radulović sa 5,5 poena. Cijenjeni pjesnik je uspio da pehar za najbolje plasiranog igrača kluba domaćina preotme od poznatog novinara Branislava Kadića, koji je prethodnih godina bio pretplaćen na tu titulu.

Memorijal je igran u spomen na uglednog šahovskog radnika i velikog entuzijastu Ljubodraga Ljuba Đurovića. Učestvovalo je 68 igrača iz svih krajeva Crne Gore, među kojima i 3 velemajstora, 3 internacionalna majstora i 6 majstora FIDE. Konačnu tabelu turnira, sve rezultate i statistiku možete naći na ovom linku.

Sponzori

Glavni grad - sekretarijat za sport i kulturu