Februar 2020

29.2.2020.

Na III Brzopoteznom turniru ŠK Budućnost u 2020. okupilo se 9 učesnika. Igralo se po Bergerovom sistemu (svako sa svakim), a pobijedio je Jovan Milović sa 6,5 poena iz 8 partija. Pola poena manje osvojio je FM Srećko Đukanović, koji je vodio kolo prije kraja, ali ga je poraz u poslednjem kolu protiv IM Bogdana Podlesnika bacio na drugo mjesto.

22.2.2020.

II Brzopotezni turnir ŠK Budućnost u 2020. odigran je 22. februara. Igralo se 9 kola po švajcarskom sistemu, uz učešće 16 igrača, a prvo mjesto je osvojio internacionalni majstor Blažo Kalezić sa 8,5 poena. Pola poena manje imao je drugoplasirani velemajstor Nikola Đukić. Treći je bio FIDE majstor Andrej Šuković sa 6 poena.

19.2.2020.

II Brzopotezni turnir ŠK Budućnost održaće se u subotu 22.02.2020. u prostorijama kluba sa početkom u 11h.

Tempo igre: 3 min. + 2 sec. po igraču

Upisnina: 5€

Nagradni fond: Upisnina + 30€ od sponzora

16.2.2020.

VI Memorijal "Đorđe Konjević" odigran je 16. februara u Igalu, uz učešće 65 igrača iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Rusije i Srbije. Prvo mjesto je zauzeo član ŠK Budućnost velemajstor Nikola Đukić sa osvojenih 11,5 poena iz 13 kola.

15.2.2020.

I Brzopotezni turnir ŠK Budućnost u 2020. odigran je 15. februara. Učestvovalo je 18 igrača, a pobijedio je Igor Vujačić sa 7 poena iz 9 kola. Lijep uspjeh popularnog Vujage, inače poznatog kao igrača kome više odgovara sporiji tempo igre. Drugi je bio internacionalni majstor Bogdan Podlesnik sa 6,5 poena, koliko je osvojio i trećeplasirani FIDE majstor Andrej Šuković.

13.2.2020.

I Brzopotezni turnir ŠK Budućnost odrzaće se u prostorijama kluba dana 15.02.2020. u 11h.

Tempo igre: 3 min. + 2 sec. po igraču.

Upisnina: 5 eura

Nagradni fond: Upisnina + 30 eura od sponzora.

Turnir se rejtinguje.

12.2.2020.

Dok najbolji igrači već uveliko vrijedno rade na pripremi za turnir kandidata, gust šahovski kalendar donosi u februaru turnir koji će obilovati igračima koji se nadaju da već za dvije godine budu kandidati za izazivača prvaka svijeta. Biser centralne Evrope, po mnogima jedan od najljepših gradova Starog kontinenta, prijestonica Češke, Prag, domaćin je velikog internacionalnog šahovskog festivala.

8.2.2020.

Prvi turnir u Fišerovom šahu u Crnoj Gori, odigran 8. februara u prostorijama ŠK Budućnost, okupio je 17 učesnika. Igralo se 7 kola po švajcarskom sistemu, a tempo igre je bio 10 minuta po igraču, uz dodatak od 5 sekundi za svaki potez. U ovoj zanimljivoj disciplini, u kojoj je većina učesnika imala malo ili nimalo iskustva, najbolje se snašao internacionalni majstor Blažo Kalezić, koji je osvojio prvo mjesto sa 6 poena.

2.2.2020.

12. Međunarodni rapid turnir "Dubrovnik 2020" okupio je rekordnih 112 igrača iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije i Rusije. Posle 9 odigranih kola, prvo mjesto je podijelilo čak sedam igrača sa 7 osvojenih poena, među kojima i dva člana ŠK Budućnost. Naš dugogodišnji prvotimac internacionalni majstor Blažo Kalezić imao je najbolje dodatne kriterijume, pa mu je pripao pobjednički pehar i prva nagrada u iznosu od 2.400 kuna.