21 Maj, 2015 - 23:36

V Otvoreno prvenstvo Podgorice u ubrzanom šahu

Član ŠK Budućnost internacionalni majstor Blažo Kalezić osvojio je prvo mjesto na V Otvorenom prvenstvu Podgorice u ubrzanom šahu, koje je povodom Dana nezavisnosti Crne Gore organizovao Centar za razvoj šaha Dijagonale. Pobjednik je osvojio 7,5 poena iz 9 kola, koliko je imao i drugi naš član velemajstor Nikola Đukić, ali su dodatni kriterijumi kao i prošle godine bili na strani IM Kalezića. Treće mjesto je zauzeo velemajstor Milan Draško sa 7 poena. Na diobi od 4. do 9. mjesta našli su se sa 6,5 poena IM Marko Krivokapić, FM Milan Miljković, Veljko Draganić, Veljko Šćekić, Zoran Ralević i Aleksandar Tomić. Poslednju redovnu nagradu osvojio je 10. Jovan Milović, koji je imao najbolje dodatne kriterijume među igračima sa 6 poena. Pored redovnih, organizator je obezbijedio i specijalne nagrade, pa je tako najuspješnija šahistkinja Aleksandra Milović, nabolji igrač do 2000 poena rejtinga Mitar Đukanović, a najbolji omladinac član podmlatka Budućnosti Andrej Šuković, koji je tako nastavio seriju veoma dobrih rezultata. Na turniru je učestvovalo 80 igrača, a nagradni fond je iznosio 800€. Konačna tabela, svi rezultati i statistika mogu se naći na ovom linku.